Дома Фудбал Марсело на емотивен начин се збогуваше со Роналдо!

Марсело на емотивен начин се збогуваше со Роналдо!

0

Марсело со емотивна порака се збогуваше со својот пријател и соиграч Кристиано Роналдо, кој од следната сезона ќе настапува за Јуевнтус.

Бразилецот напиша дека воопшто не верувал дека ќе дојде тој ден да се збогува од него и му се заблагодари на Роналдо за прекрасните моменти поминати заедно.

„Кој би помислил, Крис! Време е да ти кажам збогум… Ти се колнам, никогаш не помислував дека ќе дојде овој ден, но ништо не е вечно во животот и се надевам дека ќе бидеш многу среќен во новата авантура. Поминавме речиси 10 години заедно, 10 години исполнети со среќа, добар фудбал, победи, порази и прекрасни моменти. Научив многу од тебе, твојата посветеност е најчудната работа што сум ја видел кај некоја атлета. Ти посакувам се најдобро тебе и на твоето семејство“.

„Ќе ми недостасуваат разговорите пред натпреварите кога точно го прогнозираше резултатот и смиреноста која ни ја даваше пред финалињата со твоето искуство и поддршка. Горд сум што играв со тебе, но не поради тоа што си најдобриот фудбалер во светот, туку поради личноста која си. Кога ќе се пензионирам, ќе седнам на пиво и ќе ги раскажам нашите приказни и ќе ги споделам нашите фотографии. Засекогаш искрен М12“, напиша Марсело.


Следете го Sportski.mk и на


Quem diria hein Cris!!! É mano chegou a hora de dizer até logo… Te juro q nao imaginava que esse dia chegaria! Mas nada nessa vida é pra sempre, espero q vc seja muito feliz na sua nova caminhada. Foram quase 10 anos do teu lado, 10 anos de alegria, bom futebol, vitorias, derrotas e momentos maravilhosos! Aprendi muito com vc, sua dedicação é a coisa mais bizarra q eu vi em um atleta. Tudo de bom pra vc e sua linda familia! Vou sentir saudades das nossas resenhas antes dos jogos quando vc acertava o resultados e antes das finais nos tranquilizava com tua experiência e o carinho com os mais jovens! Tenho orgulho de ter jogado contigo nao por que VOCE SEJA O MAIOR JOGADOR DA P#RR% TODA e sim pela pessoa q você é!!! quando eu parar de jogar vou sentar no bar tomar uma cerveja e vou contar vaaarias historias e mostrar todas as nossas fotos 😂 Ja ja tamo junto de novo 😉❤️ #M12 🙌🏾

A post shared by Marcelo Vieira Jr. (@marcelotwelve) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…