Дома Фудбал Германија Марио Геце на тажен начин се прости од Борусија

Марио Геце на тажен начин се прости од Борусија

Марио Геце следната сезона ќе игра во дресот на некој друг клуб бидејќи од неодамна е потврдено дека ќе ја напушти Борусија Дортмунд.

Вториот мандат на Геце во Борусија Дортмунд се завршува на тажен начин бидејќи не доби прилика да го одигра последниот сезонски натпревар.

Имено, одличниот техничар пред неколку недели стана татко, а пред последниот натпревар не успеа да го помине неопходниот корона-тест за сигурност.

Во меѓувреме Германецот беше во контакт со сопругата и новородената ќерка па затоа не доби дозвола за настап против Хофенхајм.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бартомеу: Чави еден ден ќе биде тренер на Барселона

Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу призна дека Чави сигурно ќе биде тренер …