Дома Фудбал Репрезентации Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели (32) го критикуваше италијанскиот селектор, Роберто Манчини.

Стратегот на актуелните европски шампиони по домашниот пораз од Англија со 1:2 на стартот од квалификациите за ЕП 2024 во групата во која е и Македонија, изјави дека „Аѕурите“ имаат проблем со недостаток на напаѓачи.

Откако се повреди Чиро Имобиле, Манчини остана со тројца класични напаѓачи (Скамака, Вилфред Гното и Матео Ретегуи). Поради таквата ситуација, италијанскиот селектор истакна дека во овој момент се соочуваат со недостаток на напаѓачи.

По таквата изјава на Манчини се јави, Марио Балотели.

„Во Италија има многу напаѓачи и тие се во форма, верувајте ми. Жалењето е чувство на оној кој не ја научил лекцијата“, изјави напаѓачот на Сион кој на 14 натпревари оваа сезона постигна пет голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…