Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиумите блиски до клубот.

Одлуката е веќе донесена и раководството е во потрага по нов тренер за следната сезона.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Чашата била прелеана на полуфиналето од ФА Купот кога Манчестер Јунајтед за малку ќе беше елиминиран од Ковентри, иако имаше водство од 3:0.

Медиумите тврдат дека без разлика на исходот во финалето од ФА Купот, дури и да го освои трофејот, Тен Хаг ќе добие отказ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…