Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед неколку недели без Погба

Манчестер Јунајтед неколку недели без Погба

Манчестер Јунајтед потврди дека Пол Побга ќе паузира неколку недели поради повреда.

Погба се повреди во првото полувреме од саботниот натпревар против Евертон (3:3). Тогаш Французинот беше заменет од Фред, но Јунајтед евиндентно падна во играта и ја изгуби средината на теренот по неговото излегување. На крајот и прокоцка два гола предност.

Прво Погба ќе го пропушти гостувањето кај Вест Хем во ФА Купот, а ќе ги пропушти и дуелите со ВБА и Њукасл во Премиер лигата, како и мечот со Реал Сосиедад во Лигата на Европа.

На теренот Погба би требало да се врати на 28 февруари во натпреварот против Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…