Дома Топ вести Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен го сакаат Верати

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен го сакаат Верати

Марко Верати сака ова лето да го напушти ПСЖ и веќе има договор со Ал Ахли од Саудиска Арабија.

Верати е незадоволен од ситуацијата во клубот и смета дека сега е вистински момент за трансфер, а ПСЖ нема да му стои на патот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сепак, може да се одлучи да остане во Европа, бидејќи силен интерес за него покажуваат два европски гиганти.

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен се вклучија во трката за негов потпис и ќе го убедуваат да не оди во Саудиска Арабија.

ПСЖ за неговата слобода бара 40 милиони евра, сума која споменатите клубови нема да имаат проблем да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Р…