Дома Топ вести Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на ПСЖ

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на ПСЖ

Дефанзивецот на ПСЖ, Преснал Кимпембе побарал од раководството да му биде дозволен трансфер, бидејќи не е задоволен од ситуацијата во клубот.

26-годишниот Французин е дете на ПСЖ и целата кариера ја помина на „Паркот на Принцовите“, но сега сака нов предизвик во кариерата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Раководството нема да му стои на патот и му порачало дека може да си бара нов клуб, а ПСЖ очекува за неговиот потпис да добие 40 милиони евра.

Најсилен интерес за него покажува Манчестер Јунајтед, кој на лето како приоритет има да ја засили одбраната.

Кимпембе има многу понуди на маса, но тој преферира да се пресели во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…