Дома Фудбал Англија „Мане ќе замине во Реал, а и трансфер на Салах би бил добар за Ливерпул“

„Мане ќе замине во Реал, а и трансфер на Салах би бил добар за Ливерпул“

Фантастичиот Сенегалец Садио Мане ќе биде нов фудбалер на мадридски Реал.

Барем така тврди поранешниот играч на Ливерпул, Мохамед Сисоко, а тврди дека за клубот од Енфилд ќе биде добро и трансфер на Мохамед Салах.

„Мане го гледам во Реал Мадрид. Тој има карактеристики кои Зидан ги посакува. Верувам дека Мане ќе замине во Реал Мадрид.“ – рече Сисоко и додаде:

„Не знам дали Салах е остане во Ливерпул, но сметам дека неговото заминување би било добро за тимот. Ливерпул го предводат паметни луѓе и знаат како да го заменат.“

Поранешниот играч на Црвените за овој тим настапуваше од 2005. до 2008. година и одигра 87 натпревари. Потоа играше за Јувентус, ПСЖ и Фиорентина и уште неколку малку познати клубови ширум светот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…