Дома Останати Манасков верен на Веспрем до 2022 година!

Манасков верен на Веспрем до 2022 година!

Македонскиот ракометен репрезентативец, Дејан Манасков го продолжи договорот со Веспрем до 2022 година.

Покрај Манасков, кој во јануари го очекуваат настапи со македонската репрезентација на ЕП 2020, во Веспрем остануваат и Србинот Петар Ненадиќ и Словенецот Гашпер Маргуч кои, исто така, ќе бидат во ростерот на унгарскиот великан до 2022 година.

Давид Дејвис одлично го предводи унгарскиот тим во домашниот шампионат, но и во останатите натпреварувања, па реши да ја продолжи соработката со Манасков со кој многу добро соработуваат во Веспрем.

Главна цел сезонава на Веспрем сигурно ќе биде титулата во Лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Хокеар беше удрен со пак, па си ги собираше забите од мразот (ВИДЕО)

Во хокеј натпреварот помеѓу Вегас и Монтреал хокеарот Пол Стастни беше погоден со пак во л…