Дома Топ вести Малдини на средба со Мендеш,  на маса четири имиња

Малдини на средба со Мендеш,  на маса четири имиња


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека директорот на Милан, Паоло Малдини ќе има средба со супер-агентот Жорге Мендеш.

Главна тема на разговор ќе биде новиот договор на Леао, па Милан се надева дека наскоро ќе постигне конечен договор за продолжување на соработката.

Меѓутоа, „Калчомеркато“ открива дека Малдини и Мендеш ќе разговараат за уште тројца други фудбалери. Првиот е Марко Асенсио, кој е на излазна врата од Реал Мадрид и на лето ќе биде слободен агент.

Милан е заинтересиран уште за дефанзивецот на Барселона, Кеита Балде кој се уште го нема продолжено договорот со каталонскиот гигант.

Последното име кое Мендеш му го предложил на Милан е играчот за врска на Спортинг Лисабон, Мануел Угарте, кој игра одлично оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ВМФЛ: Победи на Вардар, Воска, Гостивар и Пелистер

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Водечките екипи во македонската в…