Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонски Куп: Вардар – Шкендија во полуфинале!

Македонски Куп: Вардар – Шкендија во полуфинале!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Вардар и Шкендија ќе се сретнат во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија, додека во второто полуфинале ќе играат Пелистер и Брегалница, одлучи жрепката која беше извршена во денес во седиштето на ФФМ.

Актуелнуиот шампион и лидер во првенството по есенскиот дел, екипата на Вардар, ќе ја пречека Шкендија на 1 март, додека реваншот кај бранителот на трофејот во Тетово ќе се одигра на 19 април, а овој натпревар со право го носи епитетот, „финале пред финалето“.

Втората полуфинална двојка ја формираа Брегалница и Пелистер. Првиот меч ќе се одигра во Штип, а реваншот ќе биде во Битола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија ќе има 19 учесници на Летната Олимпијада за спортисти со атипичен развој

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ 19…