Дома Македонски спорт Македонските тенисерки сигурни против Израел во БЏК купот

Македонските тенисерки сигурни против Израел во БЏК купот

Македонските тенисерки со победа над Израел го освоија 4.место во БЏК купот Втора Евроафриканска зона Македонија ги доби двата сингл меча победија Ѓорческа и Стоилковска настапот во Вилнус Македонија забележа три победи и еден пораз

Стоилковска беше незапирлива за Милка Бучник и во првиот сет славеше со 6-2, додека во вториот сет налета на поголем отпор на противничката, меѓутоа беше подобра со 6-4.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ѓорческа одигра безмилосно против Карин Алтори и не ѝ дозволи на тенисерката од Израел да освои ниту еден гем

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…