Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонските надежи ремизираа со Австрија

Македонските надежи ремизираа со Австрија

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година одигра реми без голови против Австрија во пријателски натпревар.

Натпреварот се одигра денеска во Риед, а селекторот Канатларовски на овој меч им даде шанса на сите фудбалери кои беа во составот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


И покрај фактот што се играше отворен фудбал, сепак мрежите мируваа и мечот заврши со резултат 0:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дејан Илиев го напушти Хелсинки

Македонскиот голман Дејан Илиев го напушти ХЈК Хелсинки, потврди клубот од Финска преку со…