Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија У21: Канатларовски го објави списокот на фудбалери за натпреварите со Полска и БиХ

Македонија У21: Канатларовски го објави списокот на фудбалери за натпреварите со Полска и БиХ

Младата репрезентација на Македонија до 21 година на почетокот на јуни ќе одигра два контролни натпревари на гостински терен против соодветните селекции на Полска и Босна и Херцеговина.

Првиот контролен дуел против Полска ќе го играме на 1. јуни, во Радом. Четири дена подоцна во Кониќ играме со селекцијата на Босна и Херцеговина.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Селекторот на нашата млада селекција, Драги Канатларовски, за претсстојните мечеви се одлучи да ги повика следните фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Марко Алчевски   А.П. Брера

Стефан Тасев   Вардар Неготино

Љупче Џеков   Силекс

ОДБРАНА:

Методи Максимов   Алесунд

Стефан Деспотовски   Работнички

Решат Рамадани   Шкендија

Имран Фетаи  Тиквеш

Андреј Стојчевски   Жилина

Давор Серафимов   Шкупи

Ѓорѓе Џеков   Силекс

СРЕДЕН РЕД:

Иван Николов   Сондеријске

Ардијан Цилафи   Сампдорија

Хамза Рамани   Шкупи

Лука Станковски   Тузласпор

Алекс Златков   Македонија Ѓ.П.

Димитар Тодоровски   Работнички

Адријан Зенделовски   Сковде

Леонид Игњатов   Силекс

Ване Крстевски   Шкендија

Мартин Ѓеоргиевски   А.П. Брера

Бехар Фета   Марибор

НАПАД:

Марио Илиевски   Кишварада

Фитон Адеми   Шкендија

Филип Трпчевски   Устикен

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Драма каква што не се памети: Ваква ситуација никогаш претходно немало на ЕП

По победата на Белгија над Романија, се случи ситуација каква што досега не сме виделе во …