Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија против Малта и Фарски Острови ќе игра во нови дресови!

Македонија против Малта и Фарски Острови ќе игра во нови дресови!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓На 23. март (четврток), нашата најдобра репрезентација ги отвора квалификациите за ЕП против Малта на Националаната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Четири дена подоцна, на 27. март (понеделник), во пријателски натпревар ќе ја пречекаме селекцијата на Фарски Острови.

Во овие натпревари македонската фудбалска репрезентација ќе игра во нови дресови произведени од компанијата „Јако“.

Билетите за овие два натпревари се продаваат по цена од 200 и 300 денари – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Младинците на пенали подобри од Финска 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ По поразот …