Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Фудбалската репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги добие ривалите во новата сезона од Лигата на нациите на УЕФА.

Македонија која во последното издание беше дел од сегментот „Ц“, таму ќе остане и за следното издание на ова репрезентативно натпреварување, во друштво на Фарски Острови, Словачка и Северна Ирска.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Лигата на нации 2024/2025 ќе почне со прозорецот 2-10 септември 2024, ќе се игра и на 7-15 октомври, а групната фаза ќе заврши на 11-19 ноември. Потоа на 17-25 март 2025 ќе се играат четврфинални натпревари од Лигата А, со оглед на тоа што од оваа сезона двете првопласирани репрезентации од секоја група ќе одат во нокаут фазата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тажна вест: Во Хрватска на 34 години почина поранешен играч на Шкендија

Taжна вест пренесуваат хрватските медиуми од утрово. На само 34 години починал Иван Челико…