Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Маестро Симон Трпчевски во дрес од Македонија одржа концерт во Букурешт 🎥

Маестро Симон Трпчевски во дрес од Македонија одржа концерт во Букурешт 🎥

Maестро Симон Трпчевски вчера одржа концерт во Букурешт на кој искажа поддршка за македонската репрезентација.

Трпечвски концертот го заврши облечен во дрес од Македонија која денес игра против Украина. Тој го следеше натпреварот на Македонија против Австрија, а сигурно дека ќе присуства на Националната Арена и денес кога играме против Украина кој е наш втор натпревар на ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…