Дома Фудбал Лига на шампиони Магија на Салах – доколку Меси направеше вакво нешто светот би полудел! (Видео)

Магија на Салах – доколку Меси направеше вакво нешто светот би полудел! (Видео)

1

Moхамед Салах уште еднаш вечерва покажа дека ја игра сезоната од соништата.

Фантастичниот фудбалер на Ливерпул покажа дека има магија во нозете и после шутот на Милнер кој заврши во стативата ја сопре топката додека се уште беше во лет, не дозволи да падне на тревникот и чудесно го измами младиот голман на Порто Хозе Са.

Стивен Џерард кој работи како стручен коментатор за англиските медиуми го искоментира на вистински начин.

„Доколку Меси изведеше вакво нешто светот би полудел“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …