Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Магична асистенција на Меси, Аргентина води 🎥

Магична асистенција на Меси, Аргентина води 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Рапрезентацијата на Аргентина стигнува до водство против Холандија и тоа со голот на Молина во 33. минута.

Молина е стрелецот на голот, но при овој гол на Аргентиците посебно блесна Меси со една фантастична астистенција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Трет пат оваа сезона, менаџерот на Арсенал, …