Дома Фудбал Лига на шампиони ЛШ си поигрува со Звезда: Инструкции како да постигнете гол како на Нејмар на – Плејстејшн! (ВИДЕО)

ЛШ си поигрува со Звезда: Инструкции како да постигнете гол како на Нејмар на – Плејстејшн! (ВИДЕО)

0
neymar

Вчеравечер и во вторникот беа одиграни натпреварите од последното коло во групната фаза од Лигата на шампионите.

Во еден од натпреварите Пари Сен Жермен во Белград ја победи Црвена Звезда со 4:1.

Еден од погодоците беше дело на Нејмар во 40-тата минута и беше навистина одличен.

Овој гол според многумина беше и најдобар во колото, а на социјалните мрежи се појави видео на кое се објаснува како се постигнува сличен гол на Плејстејшн


Следете го Sportski.mk и на


Видеото беше објавено на Инстаграм профилот на најелитното европско натпреварување.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…