Дома Топ вести Лука Јовиќ претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид

Лука Јовиќ претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид

0

Јовиќ е нов фудбалер на Реал Мадрид. Српскиот фудбалер денеска ги помина лекарските прегледи во Мадрид, а потоа потпиша договор со шпанскиот великан.

Јовиќ со Реал потпиша договор на шест години, а Ајнтрахт ќе инкасира 60 милиони евра со можност за дополнителна заработка низ одредени бонуси.

Третина од споменатиот износ ќе му припадне на неговиот поранешен клуб Бенфика со кој до пред два месеци беше под договор.

„Јас сум најсреќниот човек на светот. Убеден сум дека донесов вистинска одлука и се надевам дека ќе му помогнам на Реал да освои уште многу титули.“ – изјави Јовиќ.

Лука Јовиќ во минатата сезона одигра 48 натпревари за Ајнтрахт во сите натпреварувања и запиша 27 погодоци и 7 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …