Дома Фудбал Лука Јовиќ покажува класа на тренинзите на Реал (ВИДЕО)

Лука Јовиќ покажува класа на тренинзите на Реал (ВИДЕО)

0

Oд Лука Јовиќ во Реал Мадрид имаат големи очекувања.

Српскиот фудбалер се чуствува одлично на својот почеток на авантурата во Мадрид и покажува дека може да биде супер засилување за „кралевите“ во новата сезона.

Реал Мадрид на социјалните мрежи објави видео во кое Јовиќ на еден од тренинзите мајсторски сам си ја мести топката и постигнува гол со полуножички.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Елмас на дебито во Серија А ги покажа мајсториите

Елиф Елмас синоќа го имаше своето деби во Серија А и со својот Наполи оствари тешка победа…