Дома Фудбал Лукас Васлез останува „крал“ до 2021 година!

Лукас Васлез останува „крал“ до 2021 година!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Реал Мадрид продолжува со потпишување на нови договори со своите клучни фудбалери. Сега редот дојде на Лукас Васкез, кој се обврза на верност кон „кралевите“ до 2021 година.

Зинедин Зидан, има голема доверба во 25-годишниот шпански репрезентативец и токму тој инсистираше за продолжување на соработката.

Васкес минатата година се врати на „Сантиаго Бернабеу“, откако беше позајмен на една сезона во Еспањол и досега во тимот на Зидан одигра на вкупно 43 натпревари.

Претходно нови договори потпишаа Крос и Модриќ, а се најавува и продолжување на соработката со Кристиано Роналдо и Герет Бејл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…