Дома Фудбал Останато Лукаку прослави на необичен начин: Откриена пораката

Лукаку прослави на необичен начин: Откриена пораката

Eкипата на Рома вчера одигра реми 1:1 во првиот натпревар од 1/16 финалето во Лигата на Европа против Феенорд.

Поразот против холандската екипа, Рома го избегна благодарение на голот кој го постигна Ромелу Лукаку во второто полувреме. Белгиецот откако ја погоди мрежата вниманието го привлече и со една необична прослава.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Лукаку гестикулираше „вперување пиштол во глава“, но и ја прекри устата. Пораката напаѓачот ја откри по натпреварот на социјалните мрежи.

„Стоп за геноцидот. Слободно Конго“, објави Лукаку на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …