Дома Фудбал Лудото славје на третолигашот кога го доби Реал за противник (ВИДЕО)

Лудото славје на третолигашот кога го доби Реал за противник (ВИДЕО)

Денес во просториите на Фудбалскиот сојуз на Шпанија извлечени беа паровите од 1/16 финалето на шпанскиот куп.

Реал Мадрид за противник го доби третолигашот Унион Саламанка. Се очекува дека Реал нема да има проблеми, но во третолигашот се среќни што ќе имаат прилика да играат со гигант каков што е Реал Мадрид.

Погледнете го славјето кога овој клуб го доби Реал за противник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Деби гол на Вернер во дресот на Челси – и тоа каков!

Во тек е натпреварот од Лига купот помеѓу Тотенхем и Челси. Гостите дојдоа до водство, а д…