Дома Фудбал Лига на шампиони Лудите 11 минути на вчерашното четвртфинале во ЛШ се историски!

Лудите 11 минути на вчерашното четвртфинале во ЛШ се историски!

Манчестер Сити и Тотенхем вчера одиграа навистина лудо четвртфинале во Лигата на шампионите кое на крајот беше среќно за Тотехем.

Тотенхем на свој терен во првиот натпревар победи со 1:0, а вчера на гости кај Сити изгуби со 4:3, резултат кој поради головите на гости им беше доволен за пласман во полуфиналето.

Лудилото започна во четвртата минута кога Рахим Стерлинг го отвори резултат, меѓутоа во следните шест минути Сон Хеунг Мин постигна два гола за пресврт на Тотенхем. Само една минута подоцна „граѓаните“ го изедначија резултатот на 2:2. За само 11 минути видовме четири гола…

Со овие чудесни 11 минути Тотенхем и Сити испишаа историја затоа што ова е првиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите на кој биле постигнати четири гола за толку кратко време.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Бомба“ од Автокоманда: Хорват го засили Металург

Големо засилување за Металург, легендарниот хрватски репрезентативец и капитен на Загреб, …