Дома Фудбал Англија Луда теорија: Сити не го сака Рајс – Пеп и Артета имале договор!?

Луда теорија: Сити не го сака Рајс – Пеп и Артета имале договор!?

Aрсенал и Манчестер Сити е се во жестока битка за Даклан Рајс од Вест Хем, барем така изгледа во медиумите, но според директорот на Астон Вила, Ени Алуко нешто друго се случува.

Директорката на Астон Вила смета дека Манчестер Сити реално не е заинтересиран за Даклан Рајс, туку станувало збор за договор помеѓу Артета и Гвардиола.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Добро знам како функционираат тие работи сум ги користела големите клубови како мамец. Барав од нив да испратат понуда за играч кој не е им потребен, мене не ми изгледа дека Сити сака да го доведе Рајс, туку дека Артета му се јавил на Пеп и побарал да испратат понуда и тие со цел да ги притисне газдите на Арсенал“, изјави Алуко.

И навистина изгледа дека Сити нема некаква потреба од Рајс, посебно откако во текот на вчерашниот ден се засилија со Матео Ковачиќ.

Последната понуда од Арсенал за Рајс според информациите на медиумите на Островот изнесува 120 милиони евра и тоа би било најскап трансфер во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…