Дома Фудбал Останато Лош ден за Ивановски и Ѓорческа

Лош ден за Ивановски и Ѓорческа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лош ден за македонските претставници, Калин Ивановски и Лина Ѓорческа, кои беа елиминирани од турнирите во Тунис и Естонија.

Ивановски загуби од првиот носител Робин Бертранд со 1-2 во сетови, односно 4-6, 6-4 и 6-7.

Ѓорческа, од друга страна, загуби во четвртфиналето во Естонија со 0-2 во сетови од Зејнеп Сонмез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрагичарот на Франција: Можев да го лобувам Мартинез, да додадам до Мбапе…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Репрезентацијата на …