Дома Фудбал Англија Лоши вести за Челзи: Познато колку ќе паузира Фофана

Лоши вести за Челзи: Познато колку ќе паузира Фофана

Челзи вчера го победи Милан со 3:0 во Лигата на шампионите, а денес доби лоши вести.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Летното засилување за „Сините“ Весли Фофана кој на овој натпревар се запиша и во листата на стрелци изгледа го чека долга пауза. Дефанзивецот го напушти теренот со патерици откако заработи повреда на коленото.

Според прогнозите после денешните Фофана го очекува пауза помеѓу четири и шест недели, што секако се лоши вести за стратегот на Грем Потер. Фофана се здобил со истегнувањето на лигаментите на десното колено.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…