Дома Фудбал Репрезентации Ловрен: Доста со заминувањата, дај објавете во исто време (фото)

Ловрен: Доста со заминувањата, дај објавете во исто време (фото)

0
lovren subasic

После Чорлука и Манџукиќ од репрезентацијата денес се прости и Даниел Субашиќ.

Порака за благодарност до голманот на репрезентацијата на Хрватска испрати стоперот Ловрен.

„Па доста е веќе со заминување од репрезентацијата. Дај, објавете во исто време да може да објавиме некоја заедничка слика, а не поединечно. Е мој „fu*king years“, мило ми е што можам да играм со човек како тебе кој секогаш е насмеан, позитивен и весел, а покрај тоа и одличен голман. Брате ти благодарам за се“, стои во пораката на Ловрен.

Ќе потсетиме, хрватските медиуми најавија дека следната недела и Модриќ ќе се прости од репрезентацијата на Хрватска.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Да се игра фудбал е едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешкото нешто на светот“ (ВИДЕО)

Ајакс се врати на европската сцена во голем стил. Освен што се борат за титулата во Холанд…