Дома Македонски спорт Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥

Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди во изминатиот период многу се поврузва со заминување од Трабзонспор, но сега покажува и дека заслужува да остане во турскиот гигант.

Доби шанса од првата минута Барди против Хатајаспор и таа ја искористи на најдобар можен начин затоа што постигна гол со глава, лобувајќи го противничкиот голман за водство на неговиот тим.

Инаку, кога е неговото заминување во прашање вчерашните последни информации од Турција гласеа дека Трабзонспор ја одредил цената и спремен е да го продаде за три милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…