Дома Топ вести Лион има нова ѕвезда: Гигантите се тепаат за него (видео)

Лион има нова ѕвезда: Гигантите се тепаат за него (видео)

Тимот на Лион оваа сезона игра одлично, па неколку млади фудбалери веќе се на радарот на европските гиганти.

Особено внимание привлекуца младиот играч за врска Танги Ндомбеле кој оваа сезона буквално „експлодираше“ во дресот на Лион.

Станува збор за 21 годишен фудбалер кој можем да игра на сите позиции од средниот ред, а во Франција веќе го нарекуваат „новиот Есиен“.

Тој пристигна во Лион минатото лето од Амиен за 12 милиони евра, и неговата цена од ден на ден расте се повеќе.

Неколку европски гиганти се силно заинтересирани за неговиот потпис, меѓу кои Манчестер Јунајтед, Арсенал, ПСЖ и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …