Дома Фудбал Останато Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Попладнево се одржа ждребот за осминафиналето во второто по квалитет европско натпреварување, Лига Европа.

Ждребот донесе неколку возбудливи дуели и едно големо дерби помеѓу Милан и Манчестер Јунајтед.

Парови:

Ајакс – Јанг Бојс

Динамо Киев – Виљареал

Рома – Шахтјор Доњецк

Олимпијакос – Арсенал

Динамо Загреб – Тотенхем

Манчестер Јунајтед – Милан

Славија Прага – Ренџерс

Гранада – Молде

Првите 1/8 финални дуели на програмата се на 11 март, а реваншите се една недела подоцна

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…