Дома Топ вести Ливерпул спреми 100 милиони за ѕвездата на Реал Мадрид

Ливерпул спреми 100 милиони за ѕвездата на Реал Мадрид

Според последните информации, Клоп веќе почнал да бара наледник на Салах, а прв избор е Родриго од Реал Мадрид.

Бразилецот има договор со „кралевите“ до 2025 година. Според бритнаските медиуми, Ливерпул е спремен за Родриго на Реал да му исплати сума од 100 милиони евра.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Најавите се дека Родриго би го заменил Салах кој во овој преоден рок остана, но неговата приказна со Саудиска Арабија изгледа не е затворена.

Клоп смета дека Родриго би бил иделна замена и долгорочно решение за крилната позиција, но неговото доведување ќе биде тешка мисија.

Сепак, доколку Реал на лето го доведе Мбапе ќе биде спремен да го продаде Родриго за повеќе од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …