Дома Фудбал Лига на шампиони Ливерпул на фантастичен начин го најави дуелот со Милан🎥

Ливерпул на фантастичен начин го најави дуелот со Милан🎥

Вечерва на „Енфилд“ Ливерпул го пречекува Милан во едно од најголемите европски дербија.

Двата европски гиганти заедно имаат освоено 13 трофеи во Лигата на шампиони, а вечерва ќе ги одмерат силите во групната фаза.

Она што е интересно е што Ливерпул и Милан играа две финалиња во ЛШ, а вечерва „росонерите“ за прв пат гостуваат на „Енфилд“.

Ливерпул со фантастично видео го најави вечерашното дерби помеѓу едни од најголемите и најтрофејни клубови во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…