Дома Македонски спорт Ливерпул летово силно притискал за Елмас!

Ливерпул летово силно притискал за Елмас!

Според последните информации на англиските медиуми, Елиф Елмас летово можел да заврши и во Ливерпул, но Наполи како и на другите понуди кажал „не“.

Ливерпул минатото зимо беше заинтересиран за Елмас, се појавина информации дека Јирген Клоп лично разговарал со македонскиот репрезнетативец, но до таа конкретна понуда не дојде, меѓутоа и од Наполи им порачале дека го сметаат Елмас како неопходен дел од тимот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Летово исто така Ливерпул одби понуда од 30 милиони евра за Лајпциг, но во првенството македонскиот репрезентативец одново не добива прилика за игра и во првите натпревари доби само десетина минути.

Летово Ливерпул се засили со Алексис Мекалистер, унгарската ѕввезда Домник Шобошлај и младата холандска ѕвезда Рајан Гравенберг и Јапонецот Ватару Ендо. Сите тие се фудбалери за врска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…