Дома Топ вести Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиумите на Островот.

„Црвените“ веќе започнале разговори со агентот на Конате и сакаат да го донесат на „Енфилд“ во јануари.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


20-годишниот Конате одлично ја започна сезоната и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Клоп е во потрага по дефанзивец кој ќе може да го замени повредениот Ван Дајк, но исто така во иднина да биде и негов партнер во дефанзивната линија.

Лајпциг е спремен да го пушти Конате, но само доколку пристигне понуда од 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…