Дома Фудбал Англија Ливерпул ги претстави дресовите за следната сезона📷

Ливерпул ги претстави дресовите за следната сезона📷

Новиот англиски шампоин Ливерпул и официјално ги претстави новите дресови за следната сезона, кои се изработени од „Најк“.

Новиот дрес на „црвените“ многу потсетува на почетокот на 90-те години кога дресот имаше зелени линии кои сега се еден од главните детали.

Ова сезона „Најк“ за прв пат го прави дресот на Ливерпул, откако двете страни потпишаа договор вреден 100 милиони долари по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мајсторска “асистенција“ на Робертсон, Лаказет за водство на Арсенал 🎥

Вечерва на Енфилд Ливерпул и Арсенал го играат дерби натпреварот во Премиер лигата. Во прв…