Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси го добија дербито со Бакси, 30 поени на Кари не беа доволни за „Вориорси“ 🎥

Лејкерси го добија дербито со Бакси, 30 поени на Кари не беа доволни за „Вориорси“ 🎥

Во изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни три натпревари.

Лејкерси во дербито на вечерта со 106:113 го совладаа Милвоки Бакси. Леброн Џејмс со 34 поени беше прво име кај Лејкерси, додека Јанис Антетокумпо беше најрасположен кај Бакси со дабл-дабл од 25 поени и 12 асистенции.

Причина за славје имаа и Њујорк Никси кои го совладаа Голден Стејт со резултат 104:119. На „Вориорси“ не им помогна ниту расположениот Стеф Кари со 30 поени, додека кај Никси се извдои Барнет со 28 поени и пет асистенции.

Јута оствари сигурен триумф против Њу Орлеанс, а конечниот резултат гласеше 129:118. Своја вечер имаше и Мичел кој натпреварот го заврши со 36 поени, седум скокови и пет асистенции. Кај Пеликанс Вилијамсон уфрли 27 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…