Дома Топ вести Легендата на Реал објасни зошто Меси ја заслужува „Златната топка“

Легендата на Реал објасни зошто Меси ја заслужува „Златната топка“


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Во јануари ќе биде доделена „Златната топка“ за најдобриот фудбалер од претходната сезона, па иако многу стручњаци сметаат дека таа ќе заврши во рацете на Кристиано Роналдо, сепак легендата на Реал не го дели ова мислење.

Бившиот фудбалер и спортски директор на „кралскиот“ клуб, Хорхе Валдано мисли дека Меси повторно треба да биде прогласен за најдобар фудбалер на светот. Тој објасни дека ѕвездата на Барса уште долго ќе биде на самиот врв бидејќи е вонсериски талент.

„Додека неговите соиграчи трчаат по 11 или 12 километри, Меси едвај да трча седум. Тој и не треба да трча повеќе како би постигнал хет-трик и би асистирал на Нејмар за четврти гол“, изјави Валдано имајќи го во предвид мечот против Сити 4:0.

Роналдо исто така е извонреден играч кој себе секогаш си поставува високи цели и ги постигнува со многу работа“, заклчучи Валдано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…