Дома Фудбал Останато Лаутаро: Да, Барселона сакаше да ме доведе

Лаутаро: Да, Барселона сакаше да ме доведе

Aргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез судејќи според ситуацијата нема да го продолжи договорот со Интер.

Во претходните неколку преодни рокови се шпекулираше дека Лаутаро ќе го напушти Интер, а најмногу се поврзуваше со Барселона, но на крајот сепак од тоа не испадна ништо.

Лаутаро во разговор за „Газета“ призна дека имал понуда од Каталонците, но на крајот одлучил да остане во Интер.

„Да пред една година Барселона сакаше да ме доведе, но избрав друг пат. Му кажав на Конте да не се грижи и дека останѕвам. Барселона е минато, не мислам веќе на тоа, одлучен сум да бидам успешен со Интер“.

„Со сигурност можам да ви кажам дека нема да си заминам од Интер ова лето. Наскоро ќе потпишам и нов договор, мојот план е да останам тука што е можно подолго“, изјави Лаутаро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…