Дома Топ вести Лаутаро: Бев многу блиску до трансфер во Атлетико

Лаутаро: Бев многу блиску до трансфер во Атлетико

Голтерот на Интер, Лаутаро Мартинез ги потврди вчерашните пишувања дека бил многу блиску до Атлетико Мадрид, тимот против кој Интер играше вчера во Лигата на шампионите.

Кога во 2018 година од Расинг се пресели во Интер можел да тргне и кон Мадрид. Лаутаро тогаш имал скоро се договорено со Атлетико, меѓутоа кога Диего Милито влегол во управата на Расинг и дознал за ситуацијата веднаш го побарал Хавиер Занети да реагира.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Интер испратил свои луѓе и брзо ја завршил работата, исто така и Милито разговарл со Лаутаро да го избере Интер пред Атлетико.

„Да, бев блиску до Атлетико. На крајот се сменија работите и пресреќен сум што се пресели во Интер. Овој тим расте и се развива, имаме одлична група на фудбалери“, изјави Лаутаро.

Интер во вчерашниот натпревар со голот на Арнаутовиќ славеше минимална победа од 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…