Дома Фудбал Лапорта: Победуваме се до крајот и стануваме шампиони

Лапорта: Победуваме се до крајот и стануваме шампиони

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е убеден дека Каталонците ќе ја освојат титулата оваа сезона.

После победата над Валенсија Барселона е третопласирана со 74 освоени бодови на четири рунди до крајот. Ист број на бодови има бодови има и второпласираниот Реал, Атлетико е лидер со 76.

Следниот викенд Барселона го пречекува Атлетико во коло кое може многу да одлучи за титулата затоа што тогаш се сретнуваат и Реал – Севиља.

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е убеден дека Барселона на крајот ќе биде шампион.,
„Пред натпреварот со Валенсија кажав дека ако победиме на сите пет натпревари до крајот ќе бидеме шампиони. Сега повеќе не се пет, туку се четири. Јас сум убеден дека ќе бидеме први“, изјави Лапорта.

Сепак и да го победи Атлетико и преостанатите три натпревари Барселона ќе мора да чека кикс на Реал затоа што „кралевите“ имаат подобар меѓусебен дуел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…