Дома Фудбал Англија Лампард: Не може се да се промени одеднаш

Лампард: Не може се да се промени одеднаш

0

Менаџерот на Челзи Френк Лампард смета дека неговиот тим го очекува тежок натпревар на гостувањето кај Норвич.

Челзи во сабота игра против Норвич.

На почетокот на конференцијата Лампард зборуваше за својот тим и повредите.

„Канте се повреди, ќе ја следиме неговата состојба во наредните 24 часа. Педро пропушти еден тренинг само затоа што заслужи да се одмори. Тоа се мерки на претпазливост. Хадсон-Одои тренира, изгледа добро. Но мораме да заштитиме, бидејќи долго време не тренираше. Ќе видиме каква ќе биде ситуацијата, меѓутоа играчи знаете дека не можеме да доведеме“.

„Натпреварот е важен како и секој друг. Секако дека сакаме да победиме, мораме да имаме самодоверба. Сепак, треба да покажеме и почит кон ривалот. Знаеме колку можат да бидат опасни. Норвич има добар тим и минатата година воодушевија. Не би кажал дека натпревар со Норвич на гости е идеален. Ќе виде тешко“.

„До сега покажавме неколку добри работи. Не може се одеднаш да промениш. Мораме да продолжиме да се трудиме да бидеме подобри“, изјави Зидан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…