Дома Фудбал Англија Лампард испрати предупредување до Манчестер Јунајтед

Лампард испрати предупредување до Манчестер Јунајтед

Челси денеска на Стемфорд Бриџ ќе го пречека Манчестер Јунајтед во рамките на осминафиналето во Карабао купот.

Лампард ќе биде без неколку играчи во овој натпревар, а најави и дека ќе направи неколку промени, но и натаму тврди дека ќе се бори за секој трофеј во својата прва година на клупата на лондонскиот тим.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Овој натпревар ќе го сватиме сериозно, дури и ако направам некои промени.“ – изјави Лампард.

„Ако некои играчи изостанат од составот со оглед на тоа што не чека следната недела, ќе имаме јасна слика. Ги разбирам играчите како се чуствуваат, но оние кои ќе започнат ќе дадат се од себе.“ – рече Лампард кој потоа одговори на тоа дали трофејот во Карабао купот е идеална цел на овој тим:

„Ги целиме сите. Би било тоа големо достигнување. Ден на Вембли никогаш не треба да го сватите несериозно.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…