Дома Фудбал Англија Лампард за коментарите на Мурињо: Не ми е гајле што другите зборуваат, тимот ни е таков каков што е

Лампард за коментарите на Мурињо: Не ми е гајле што другите зборуваат, тимот ни е таков каков што е

0

Meнаџерот на Челзи, Френк Лампард истакна дека не го интересира што другите зборуваат, тоа беше одговор на критиките на Мурињо на слабото издание на Челзи.

Лампард кариерата како тренер во Челзи ја започна со поразот од Манчестер Јунајтед (4:0) на „Олд Трафорд“.

Како стручен коментатор на „Скај Спорт“, Мурињо процени дека Лампард избрал погрешни играчи и дека „сините“ биле премногу „меки“ и не играле агресивно.

„Не ми е гајле што другите зборуваат. Тимот ни е таков каков што ни е и јас верувам во него. Не можам да ги влечам играчите од болничките кревети, без оглед на тоа дали тие имаат искуство. Ни недостасуваат играчи, но на тоа не можеме да влијаеме во овој момент“, изјави Френк.

Поради повреда на почетокот на сезоната го пропуштија Рубен Лофтус Чик, Калум Хадсон Одои и Вилијан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…