Дома Фудбал Англија Лампард денес настапи со најмладиот состав на Челзи во историјата на ПЛ

Лампард денес настапи со најмладиот состав на Челзи во историјата на ПЛ

0

Френк Лампард со Челзи денес во натпреварот со почеток од 13:30 часот испиша историја во Премиер лигата.

Челзи оваа сезона се надева на своите млади фудбалери, пред се тоа е така поради забраната за трансфери, а денес Лампард на терен го испрати најмладиот состав на лондонските сини во историјата на Премиер лигата, воедно ова е и најмладиот состав од сите екипи во англиската елита оваа сезона.

Просечната старост на стартниот тим на Челзи во овој натпревар беше 24 години и 88 дена.

Составот на Челзи: Аризабалага, Томори, Зума, Емерсон, Џејмс, Ковачиќ, Канте, Пулишиќ, Моунт Вилијан, Абрахам.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…