Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров за отсуството на Манасков: За оваа репрезентација треба да сакаш да играш

Лазаров за отсуството на Манасков: За оваа репрезентација треба да сакаш да играш


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Селекторот Кирил Лазаров денес ги собра репрезентативците на кои ќе смета за претсојниот двомеч со Португалија, а по објавувањето на составот изненадување беше затоа што во составот ги нема Дејан Манасков и Гоце Георгиевски.

Денес селекторот Лазаров порача дека во репрезентацијата се оние што сакаат да играат и предност ќе добијат помладите, таква била неговата одлука по завршеното Светско првенство.

„По завршувањето на СП одлучив шанса да добијат помладите како Цветан Кузманоски кој покажа дека е голем талент и може да игра на високо ниво. Тука е и Петар Атанасијевиќ кој покажа дека има потенцијал и на него може да се смета.

Во овој ростер дефинитивно имаме квалитет, се надевам на позитивен резултат. Вратата за Манасков е отворена, во оваа репрезнетација треба да сакаше да играш. За никого не е затвоарена вратата и одлуката не е конечна“, изјави Лазаров.

Поради приватни причини за Португлаија, Лазаров нема да смета и на Филип Талески кој беше на списокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…