Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров држи лекции во Франција: Доби место во идеалниот тим на колото 📸

Лазаров држи лекции во Франција: Доби место во идеалниот тим на колото 📸

Македонскиот репрезентативец и од неодамна селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на Франција.

Македонската ракометна икона одигра одличен натпревар против Аикс и постигна шест гола во ремито од 23:23. Ова беше доволно за Лазаров да се најде во најдобрите седум од 17. коло во француското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров: Сакам модерна репрезентација, имаме план!

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров ги кажа неговите…