Дома Македонски спорт Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство

Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство

Селекторот на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари кои ќе конкурираат за настап на Европското првенство во јануари.

На списокот на Лазаров се најдоа 34 ракометари од кои на крајот ќе се состави конечниот список на играчи кои ќе настапат на собирот на најдобрите континентални селекции.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонија на Европското првенство ќе игра во група со Франција, Германија и Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…